تزریق ژل و بوتاکس باعث فلج شدن موقتی عضلات می‌شود. در نتیجه چین و چروک ناحیه درمان از بین می‌رود و ظاهری جوان‌تر و زیباتر ایجاد خواهد شد. همچنین تزریق بوتاکس اثرات درمانی نیز داشته و به عنوان مثال در درمان سردردهای میگرنی مفید واقع می‌شود.

ژل پرکننده‌ای طبیعی است که در راستای جوانسازی پوست و چهره به کار می‌رود و با کمک آن می‌توان گودی زیر چشم را رفع کرده، نواحی فرورفته را ترمیم نمود و همچنین لب‌ها و گونه‌ها را حجیم‌تر کرده و خطوط لب را نیز کم‌عمق ساخت.

تزریق ژل و بوتاکس

کاربرد تزریق ژل و بوتاکس

بوتاکس را می‌توان در نواحی متفاوتی از بدن تزریق کرد و از آن برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم، پیشانی و میان دو ابرو و همچنین از بین بردن مشکل تعریق کف دست‌ها و زیر بغل استفاده نمود.
لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس دردی بسیار خفیف دارد و در آن دسته از افرادی که آستانه تحمل درد آن‌ها پایین است به طور معمول از داروی بی‌حسی در محل تزریق استفاده می‌شود. علاوه‌بر این، تزریق بوتاکس به طور مشخص در صورتی که توسط افراد متخصص انجام شود عارضه‌ای در پی ندارد؛ با این وجود، بهتر است پیش از تزریق از مراجع تست حساسیت گرفته شود تا از عدم حساسیت او به مواد بوتاکس اطمینان حاصل شود.

  • ژل‌ها به سه دسته موقت، نیمه موقت و ماندگار تقسیم می‌شوند و میزان اثربخشی و نتیجه نهایی آن‌ها ارتباط مستقیمی با جنس ژل و مواد سازنده آن دارد.

فواید تزریق ژل و بوتاکس

یکی از فواید تزریق بوتاکس، غیردائمی بودن آن است؛ ماندگاری بوتاکس به طور معمول بین 3 تا 6 ماه است و در صورتی که فرد از نتیجه به دست آمده راضی نباشد، پس از طی شدن این بازه زمانی از بوتاکس رها می‌شود.
از دیگر فواید تزریق بوتاکس، تاثیرات درمانی آن است که به عنوان نمونه به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • بهبود سردردهای میگرنی
  • تنظیم ضربان قلب
  • کاهش میزان تعریق کف دست، پا و زیر بغل
  • درمان بی‌اختیاری ادراری با تزریق در مثانه
  • کوچک شدن غده پروستات در آقایان و رفع تکرر ادرار

لازم به ذکر است که این تزریق برای زنان باردار و شیرده و افرادی که از بیماری‌های پوستی و حساسیت‌های گوناگون رنج می‌برند، انجام نمی‌شود.

از جمله فواید تزریق ژل می‌توان به اثربخشی فوری آن اشاره کرد، به صورتی که بلافاصله پس از تزریق می‌توان نتیجه را مشاهده نمود. این روش غیرتهاجمی که در مدت زمان کوتاهی نیز انجام می‌شود، نیازی به بیهوشی ندارد و مراجع لازم نیست پس از انجام آن دوره نقاهتی را بگذراند.

پروسه تزریق ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس دردی بسیار خفیف دارد و در آن دسته از افرادی که آستانه تحمل درد آن‌ها پایین است به طور معمول از داروی بی‌حسی در محل تزریق استفاده می‌شود. علاوه‌بر این، تزریق بوتاکس به طور مشخص در صورتی که توسط افراد متخصص انجام شود عارضه‌ای در پی ندارد؛ با این وجود، بهتر است پیش از تزریق از مراجع تست حساسیت گرفته شود تا از عدم حساسیت او به مواد بوتاکس اطمینان حاصل شود.

ژل پرکننده‌ای طبیعی است که در راستای جوانسازی پوست و چهره به کار می‌رود و با کمک آن می‌توان گودی زیر چشم را رفع کرده، نواحی فرورفته را ترمیم نمود و همچنین لب‌ها و گونه‌ها را حجیم‌تر کرده و خطوط لب را نیز کم‌عمق ساخت.