3 روش طبیعی برای داشتن صورت پرتر

, ,
3 روش طبیعی برای داشتن صورت پرتر

گونه‌های پر به چهره شما جوانی و شادابی می‌افزاید برای داشتن گونه‌های پر روش‌های متفاوتی وجود دارد به طور مثال شما می‌توانید از راه‌های متفاوتی مانند کاشت گونه و.. استفاده کنید از طرفی دیگر روش‌های طبیعی مختلفی وجود دارد که بسیاری از افراد بر این باورند که این متدها نیز اثربخش خواهند بود. این روش‌ها  شامل انجام تمرینات خاص، استفاده از محصولات موضعی برای آبرسانی به پوست و موارد دیگر می‌باشد. به بررسی 3 روش طبیعی برای داشتن صورت پرتر می‌پردازیم.

1.ورزش صورت

تمرینات صورت که آن را “یوگای صورت” نیز می‌نامند، ماهیچه‎‌های صورت را تقویت می‌کند تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید. یک مطالعه کوچک در سال 2018 از افرادی که روزانه 30 دقیقه تمرینات صورت را به مدت 8 هفته انجام می دادند  نشان داد که این روش موجب سفت شدن و پرشدن صورت خواهد شد.

  • در حالی که لب‌های خود را به هم جمع کرده‌اید و لبخند می‌زنید، ماهیچه‌های گونه را بلند کنید. سپس انگشتان هر دست را در دو طرف دهان خود قرار دهید و گونه های خود را با کشیدن انگشتان تا بالای گونه‌ها بالا بیاورید. این موقعیت را به مدت 20 ثانیه نگه دارید.
  • دهان خود را ببندید، گونه های خود را با بیشترین هوایی که می توانند در خود داشته باشند پر کنید. قبل از اینکه هوا را به آرامی بیرون بیاورید، این وضعیت را به مدت 45 ثانیه نگه دارید.
  • دهان خود را به صورت O باز کنید و لب‌های خود را روی دندان‌های خود قرار دهید و لبخند بزنید. سپس انگشتان هر دست را روی نوک گونه مربوطه قرار داده و به مدت 30 ثانیه گونه‌های خود را به آرامی بلند و پایین بیاورید.

2.روغن را به پوست خود بمالید

یک بررسی تحقیقاتی در سال 2017 نشان داد که روغن‌های خاصی که روی پوست گونه‌ها اعمال می‌شود، پوست را مرطوب و غنی می‌کند. این ممکن است ظاهری گرد و سالم را تقویت کند.

3 روش طبیعی برای داشتن صورت پرتر

روغن های پیشنهادی عبارتند از:

  • روغن بادام که دارای خواص نرم کنندگی و اسکلروزان برای بهبود رنگ چهره و رنگ پوست است
  • روغن آووکادو که برای پوست‌های دارای ترک مفید است
  • روغن نارگیل که در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز محافظت می کند
  • روغن زیتون که خاصیت ضد التهابی دارد

3.عسل بخورید

برخی افراد پیشنهاد می‌کنند که خوردن عسل با کیفیت در روز، در کنار سایر مواد مغذی، آنتی‌اکسیدان‌هایی را که برای پوست مفید است، تامین می‌کند. عسل سرشار از قند است، بنابراین بهتر است از آن در حد اعتدال و به عنوان جایگزینی برای سایر شیرین کننده‌ها استفاده شود.عسل همچنین کالری بالایی دارد و منبع مطمئن 64 کالری در 1 قاشق غذاخوری (21 گرم) دارد و ممکن است به افزایش وزن کمک کند.