لیزر ELLIT+

تعریف موی زائد :

موی زائد موهای ناخواسته در نواحی مختلف بدن از جمله صورت ، گردن ، زیر بغل و اندام ها و تنه است .

نکاتی که قبل از لیزر باید بدانیم :

میزان اثربخشی در افراد مختلف، متفاوت است ولی بین ۶۰_۷۰ درصد موها از بین می روند

وجود اشکالات هورمونی و مصرف برخی از داروهای هورمونی احتمال عود را بالاتر می برد ، افرادی که اختلالات هورمونی زمینه ای دارند غالبا پاسخ کم تری داشته و یا به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

بهترین شرایط برای انجام لیزر وجود موهای مشکی و ضخیم در افراد با پوست روشن است. موهای سفید اساسا پاسخ کم تری به لیزر نشان می دهند لذا انجام لیزر برای این گونه موها توصیه نمی شود ، موهای کرکی و ظریف هم به لیزر پاسخ کمی نشان می دهند.

اغلب برای اثربخشی جهت کاهش موی زائد به ۱۰-۶ جلسه انجام لیزر نیاز است ، فواصل جلسات هر ۵_۳ هفته و رعایت این جلسات برای پاسخ بهتر ضروری می باشد

در بعضی از بیماران ممکن است حتی پس از بهبودی کامل بخشی از موهای از بین رفته عود کنند و در نتیجه در فواصل حدود هر ۶_۳ ماه یک بار نیاز به تکرار لیزر می باشد

این لیزر تقریبا هیچ عارضه جدی به همراه ندارد ولی به ندرت ممکن است در محل لیزر ایجاد سوختگی های سطحی پوست و به دنبال آن به ندرت تیرگی موقت یا کم رنگ شدن طولانی مدت و یا حتی دائمی پوست دیده شود. این عوارض در افراد با پوست تیره شیوع بیشتری دارد.

مواردی که لیزر توصیه نمی شود :

در موقع بارداری و شیردهی انجام لیزر ممنوع می باشد هر چند تا کنون عارضه جدی گزارش نشده است.

اگر سابقه تبخال و یا پیدایش لک پوستی و یا کلوئید (گوشت اضافه) پس از جراحی ، سوختگی و بریدگی دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

آمادگی های قبل از لیزر:

قبل از انجام لیزر از ۶ ماه قبل و حین انجام لیزر و تا چند ماه پس از لیزر از آفتاب گرفتن ، سولاریوم و برنزه کردن بپرهیزید. از دو هفته قبل از لیزر و حین درمان از انجام الکترولیز، موچین،اپی لیدی، بند و مومک خودداری کنید. در این مدت می توان از قیچی و تیغ و یا ماشین ریش تراش استفاده نمود.

موهای محل مورد نظر برای لیزر را روز قبل از لیزر شیو نمایید.

گاهی در انجام لیزر نیاز به تغییر دستگاه و یا روش و فواصل انجام می باشد که به جهت افزایش اثربخشی است. در صورتی که یک ماه پس از اولین جلسه لیزر بصورت قابل توجه کاهش در موی زائد وجود نداشته باشد احتمالا ادامه لیزر اثربخش نخواهد بود و بهتر است با نظر پزشک متوقف شود.