پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت چیست؟ دستگاه پلاسما جت با استفاده ار فرم چهارم ماده می‌تواند برای درمان چروک‌های چشم، برداشتن خال، زگیل و ضایعات پوستی استفاده شود. مهم‌ترین کاربرد پلاسماجت، رفع افتادگی پلک می‌باشد که بدون هیچ گونه بی‌هوشی و بدون احساس درد انجام می‌شود.

پلاسما جت چیست؟

پلاسما یکی از چهار حالت ماده است که حالت‌های دیگر آن جامد، مایع و گاز می‌باشند. پلاسما ویژگی‌های متفاوتی نسبت به حالت‌های دیگر ماده دارد. این حالت از طریق یونیزه شدن گاز اتمسفر شکل می‌گیرد، نوعی گاز یونیزه شده است که از یون‌ها و الکترون‌هایی که از پوسته اتم جدا شده‌اند شکل می‌گیرد.

پلاسما جت چگونه عمل می‌کند؟

قطعه دستی پلاسما جت در حین نگه داشتن ابزار بر روی پوست یونیزاسیون و متعاقباً واکنشی در بافت‌ها ایجاد می‌کند. جریان انرژی پلاسما تشکیل کلاژن و فیبرهای الاستین جدید را تحریک می‌کند. این فرایند پوست آسیب دیده از نور خورشید را بهبود می‌بخشد، چین و چروک ها را کاهش می‌دهد و سطح پوست را صاف می‌کند.

این فرایند چقدر دردناک است؟

از یک بی حس کننده موضعی قبل از شروع فرایند استفاده می‌شود و به طور کلی فرایند بدون درد یا با حداقل میزان درد انجام می‌پذیرد. در فرایند بهبود ممکن است احساس ناراحتی کمی داشته باشید که در صورت می‌توانید از مسکن‌های ضعییف استفاده کنید.

درمان جت پلاسما چقدر طول می‌کشد؟

درمان نسبتا کوتاه است اما یک ساعت برای آماده سازی، بی‌حسی و درمان زمان می‌گذاریم.

آیا جت پلاسما عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی فوری هستند و ممکن است شامل تورم و قرمزی ناحیه تحت درمان به مدت 2-3 روز باشد. روند بهبود شامل پوسته پوسته شدن (که باید به طور طبیعی رها شود) در طول حدود یک هفته خواهد بود.

گاهی اوقات درمان‌ها می‌توانند منجر به قرمزی و تورم طولانی‌تر شوند، در حالی که پوست بهبود می‌یابد، زمانی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، احتمال بیشتری دارد. بهبودی کامل برای برخی افراد ممکن است بین 7 تا 10 روز طول بکشد.

مشاورین ما در مرکز پوست و زیبایی نیکان آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای نوبت دهی یا مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۲۹۵۲۰۰۱ یا ۰۲۱۲۲۹۵۲۰۰۶ تماس بگیرید.