چند توصیه برای مراقبت از پوست

,
چند توصیه برای مراقبت از پوست

چند توصیه برای مراقبت از پوست

آیا برای مراقبت‌های شدید پوست وقت ندارید؟ می‌توانید با رعایت اصول اولیه سلامت پوست خود را حفظ کنید. مراقبت از پوست خوب و انتخاب سبک زندگی سالم می‌تواند به تاخیر در پیری طبیعی و جلوگیری از مشکلات مختلف پوست کمک کند. با این پنج نکته شروع کنید.

1 .از خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

یکی از مهم‌ترین راه‌های مراقبت از پوست محافظت از پوست در برابر نور خورشید است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول عمر می تواند باعث ایجاد چین و چروک، لکه‌های ناشی از افزایش سن و سایر مشکلات پوستی و همچنین افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود.

برای کامل ترین محافظت در برابر آفتاب:

  • از ضد آفتاب استفاده کنید: از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل 15 استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را سخاوتمندانه بمالید و هر دو ساعت یکبار مجدداً استفاده کنید یا بیشتر اگر در حال شنا یا تعریق هستید.
  • به دنبال سایه باشید: از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، زمانی که پرتوهای خورشید قوی‌ هستند، از قرار گرفتن در معرض خورشید خودداری کنید.

2. سیگار نکشید

سیگار کشیدن پوست شما را پیرتر نشان می‌دهد و باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. سیگار کشیدن رگ‌های خونی ریز در خارجی‌ترین لایه های پوست را باریک می‌کند که جریان خون را کاهش می‌دهد و پوست را رنگ پریده می کند. این امر همچنین باعث کاهش اکسیژن و مواد مغذی پوست می‌شود که برای سلامت پوست مهم هستند.

علاوه بر این، سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان پوست سلول سنگفرشی را افزایش می‌دهد. اگر سیگار می‌کشید، بهترین راه برای محافظت از پوستتان ترک سیگار است.

3. با پوست خود به آرامی رفتار کنید

  • پاکسازی و اصلاح روزانه می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. برای ملایم نگه داشتن آن:
  • زمان حمام را محدود کنید: آب داغ و دوش یا حمام طولانی، چربی‌های پوست را از بین می‌برد. زمان حمام یا دوش گرفتن خود را محدود کنید و از آب ولرم استفاده کنید.
  • از صابون‌های قوی خودداری کنید: صابون‌ها و مواد شوینده قوی می‌توانند چربی پوست شما را از بین ببرند. در عوض، پاک کننده‌های ملایم را انتخاب کنید.
  • با دقت اصلاح کنید: برای محافظت و روان کردن پوست خود، قبل از اصلاح از کرم، لوسیون یا ژل اصلاح استفاده کنید. برای نزدیکترین اصلاح، از یک تیغ تمیز و تیز استفاده کنید.

مشاورین ما در مرکز پوست و زیبایی نیکان آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای نوبت دهی یا مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۲۹۵۲۰۰۱ یا ۰۲۱۲۲۹۵۲۰۰۶ تماس بگیرید.